• КАТАЛОГ УСЛУГА
  • ЗАХТЕВ ЗА ИСПИТИВАЊЕ
  • Захтев за сарадњу
Пријем узорака пон-пет, 7-15 сати: 021/48 95 333, 48 95 334, 48 95 335, 48 95 337; дежурни телефон пон-нед, после 15 сати: 064/818 54 38.
НАУЧНИ ИНСТИТУТ ЗА ВЕТЕРИНАРСТВО "НОВИ САД"
  • Почетак
  • Вести
  • О нама
  • Истраживачки тим
  • Одељења
  • Пројекти
  • Архив вет.мед.
  • Контакт
  • English
  • Search
  • Menu Menu
  • Mail
  • Instagram
  • Facebook
  • LinkedIn
You are here: Home1 / AVM

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

СТРАНИЦА ЧАСОПИСА „АРХИВ ВЕТЕРИНАРСКЕ МЕДИЦИНЕ“ ЈЕ ПРЕМЕШТЕН НА НОВУ АДРЕСУ:

https://niv.ns.ac.rs/e-avm

ИДИ НА СТРАНИЦУ

АРХИВ ВЕТЕРИНАРСКЕ МЕДИЦИНЕ

 

Архив ветеринарске медицине је научни часопис чији је издавач Научни институт за ветеринарство „Нови Сад“ из Новог Сада. Наша намера је да у овом часопису објављујемо радове из области ветеринарске медицине, биотехнологије, као и радове мултидисциплинарног карактера. Тиме желимо да допринесемо развоју науке и струке у Републици Србији и да омогућимо размену информација са колегама у земљи и иностранству.

Часопис Архив ветеринарске медицине, излази два пута годишње у папирној и електронској форми од 2008. године. Од 2014. године часопис излази на енглеском језику, а у њему се објављују и радови страних аутора. Наравно, сви радови подлежу рецензији. Часопис се размењује или шаље бесплатно на више од 100 адреса у земљи и иностранству.

У складу с инструкцијом Министарства науке (МНЗЖС бр. 451-03-3083/2006-02-6 од 19.04.2007.), сви бројеви часописа се налазе у Дигиталном репозиторијуму Народне библиотеке Србије.

Наш часопис се реферише у бази СЦИ индекса и библиометријски се обрађује, тако да је за 2011. и 2012. годину у области биотехничких наука био сврстан у категорију М53. Као резултат одређеног напретка у квалитету радова за 2012. и 2013. годину, часопис је сврстан у биотехничким наукама у категорију М52.

Од 2017. до данас, Архив ветеринарске медицине је уврштен у категорију М51.(погледај категоризацију часописа)

Позивамо Вас да Ваше оригиналне научне радове, прегледне радове, приказе случајева, прилоге из праксе пошаљете у наш часопис. Наша редакција ће се побринути да Ваши радови буду «видљиви» на националном и међународном нивоу. Заједничким радом доприносимо јачању сарадње и ветеринарске струке на просторима Републике Србије.

mpotpis

 

Проф. др Мирослав Ћирковић
главни и одговорни уредник

ИНСТРУКЦИЈЕ  ЗА АУТОРЕ

АРХИВ ВЕТЕРИНАРСКЕ МЕДИЦИНЕ – часопис Научног института за ветеринарство”Нови Сад”.

Часопис објављује оригиналне, стручне и прегледне радове, прилоге из праксе, извештаје са конгреса и стручних састанака, приказе књига, радове из историје ветеринарске медицине. Све примљене рукописе Уређивачки одбор шаље рецензентима ради стручне процене. Уколико рецензенти предложе измене и допуне, тада се копија рецензираног рукописа доставља првом аутору с молбом да тражене измене унесу у текст или пак у противном да аргументовано изразе своје неслагање са датим примедбама рецензента. Коначну одлуку о прихватању рада за штампу доноси главни и одговорни уредник заједно са уређивачким одбором. Часопис се штампа на енглеском језику језику, а кратак садржај се преводи на српски.Молимо сараднике да своје радове пишу у складу са следећим упутствима.

Општа упутства

Текст рада се куца у програму за обраду текста MS Word, латиницом, фонтом Times New Roman, величина слова 12 тачака (12 пт), дупли проредом. Леву и десну маргину подесити на 20 мм, а горњу и доњу на 30 мм, на А4 страни. Уколико се у тексту користе специјални знаци (симболи), користити фонт Symbol. Рукопис рада доставити одштампан једнострано папиру, али и у електронској форми. Пагинација на десној страни листа, почевши од насловне стране. Референце у тексту треба да наведу име аутора, иза којег се ставља зарез и година. Уколико има више од два аутора, тада се у загради пише само презиме првог аутора уз додатак «и сар.,» па година (Видић и сар., 2004). Уколико је рад из програма неког пројекта на крају рада навести финансијера пројекта и евиденциони број.

Насловна страна

На првој страници треба написати следеће:

– назив чланка, односно рада треба писати великим словима без подвлачења и без скраћеница
– имена аутора писати испод наслова пуним именом и презименом, раздвојена само зарезом.

Изнад презимена се бројем означава установа у којој ради аутор (аутори):

– навести пуну адресу установа у којима аутори раде; наводити оним редоследом који одговара редоследу аутора у раду;
– на дну странице треба навести име е-маил једног од аутора, ради кореспонденције

Кратак садржај

На посебној страници уз рад треба приложити и кратак садржај рада, обима 300 речи. Поред наслова и имена аутора и установа, кратак садржај треба да садржи најважније чињенице из рада. Такође, испод кратког садржаја треба навести 3-8 кључних речи.

Писање текста

Сви поднаслови се пишу великим болдираним словима. У раду користити кратке и јасне реченице. Текст треба да буде у духу српског језика, а све стране изразе за које постоје одговарајуће речи у нашем језику не треба користити. За називе лекова користити искључиво њихова интернационална незаштићена имена (тј. генеричка имена) и писати их онако како се изговарају (не на латинском или енглеском језику). Уколико се, пак, жели ипак истаћи име неког препарата, онда се његово име (заједно са именом произвођача) ставља у заграду иза назива активне супстанције. Уређаји или апарати се такође означавају њиховим трговачким називима, с тим што се и овде у загради мора навести име и место произвођача.

За сваку скраћеницу, која се први пут јавља у тексту треба навести и пун назив. Скраћенице никако не користити у наслову, а у кратком садржају их такође треба избегавати. Децималне бројеве писати са зарезом и бар још једном нулом. Обим рукописа без прилога, не треба да буде већи од 8 страница куцаног текста. Избегавати велики број прилога.

Табеле се означавају арапским бројевима (изнад табела) по редоследу навођења у тексту, са називом на српском језику. Користити фонт Times New Roman, величина слова 12 пт, са једноструким проредом и без увлачења. Уколико се у табели користе скраћенице треба их објаснити у легенди испод табеле.

Графикони се такође означавају арапским бројевима (испод графикона) по редоследу навођења у тексту, са називом на српском језику. Користити фонт Times New Roman и величину слова 12 пт, са једноструким проредом и без увлачења. Уколико се користе скраћенице, треба их објаснити у легенди испод графикона.

Схеме (цртежи) се означавају арапским бројевима (испод схема) по редоследу навођења у тексту, са називом на српском језику. Користити фонт Times New Roman и величину слова 10 пт, са једноструким проредом и без увлачења. Уколико се користе скраћенице, треба их објаснити у легенди испод схеме.

Фотографије се означавају арапским бројевима (испод фотографије) по редоследу навођења у тексту, са називом на српском језику. Примају се искључиво оригиналне фотографије (црно-беле или у боји) на сјајном (глатком, а не мат) папиру. На полеђини сваке фотографије треба написати редни број и стрелицом означити горњи део слике. За сваки примерак рукописа доставити по једну слику.

Поглавља рада

Поглавља рада су: Увод, Материјал и методе рада, Резултати, Дискусија (или Резултати и дискусија заједно), Закључак и Литература.

У уводу треба указати на најважније, односно најновије чињенице и погледе везане за тему рада, са кратким образложењем циља сопствених испитивања.

Материјал и методе рада. У овом поглављу треба описати услове под којима су огледи изведени, навести пун назив метода које су коришћене у испитивањима, материјал и животиње на којима су изведена испитивања.

Резултати. Резултате приказати прегледно уз помоћ табела или графикона. Свуда треба да стоји редни број и текст, који описује шта одређена слика, табела, графикон приказује. Редни број са текстом се ставља изнад табела, а код свих осталих презентација испод.

Дискусија. У овом поглављу се приказују упоредна анализа добијених резултата са резултатима и мишљењима других аутора са истицањем значаја испитивања али без доношења закључака.

Закључак.  У овом поглављу аутор износи своја закључна разматрања.

Литература. У овом поглављу аутор треба да изнесе литературне податке, односно радове, које је користио у току израде свог рада. Пожељно је да коришћена литература буде што новија. Референце треба писати једну испод друге (нумерисати их арапским бројевима) и абецедним редом према првом слову презимена првог аутора. Број референци није у принципу ограничен али се препоручује да не буде већи од 15. Референце чланака који су прихваћени за штампу треба означити као «у штампи» и приложити доказ о прихватању рада.

Примери навођења референци:

  1. Чланак у часопису:
    Stojanović D., Maličević Ž., Ašanin R.: The use a new model for the investigation of sepsis. Acta Veterinaria, 52, 2/3, 125-131, 2002
  1. Књиге и друге монографије:
    Qinn P.: Clinical Veterinary Microbiology. London, Mosby, 1998
  1. Поглавље у књизи: Vidić B., Boboš S., Lako B., Lončarević A.: Dijagnostika bruceloze. U: Aleksandar Lončarević, Bruceloza svinja, Beograd: Poljoprivredni fakultet, 2000, str. 47-49.
  1. Чланак у зборнику радова са научно-стручног скупа:
    Valčić M., Lazić S., Rašić Z.: Mesto i uloga terenskog veterinara u epizootiološkom radu.
    U: Dragiša R.Trailović, urednik, Zbornik radova, X regionalno savetovanje iz kliničke patologije i terapije životinja, 1-5. septembar, Kragujevac, Beograd: Fakultet veterinarske medicine, 2008, 75-82.

Напомена

Рад који не испуњава све горе наведене услове неће бити послат на рецензију и биће враћен ауторима да га допуне и исправе.
Адреса часописа

Научни институт за ветеринарство “Нови Сад”, Нови Сад

Руменачки пут 20, тел. 021/ 4895392, e-mail: arhiv@niv.ns.ac.rs

М 51

Категоризација часописа

АРХИВА

Волумен 11 (2018)

  • Број 1.
  • Број 2.

Волумен 10 (2017)

  • Broj 1.
  • Broj 2.

Волумен 9 (2016)

  • Број 1.
  • Број 2.

Волумен 8 (2015)

  • Број 1.
  • Број 2.

Волумен 7 (2014)

  • Број 1.
  • Број 2.

Волумен 6 (2013)

  • Број 1.
  • Број 2.

Волумен 5 (2012)

  • Број 1.
  • Број 2.

Волумен 4 (2011)

  • Број 1.
  • Број 2.

Волумен 3 (2010)

  • Број 1.
  • Број 2.

Волумен 2 (2009)

  • Број 1.
  • Број 2.

Волумен 1 (2008)

  • Број 1.
  • Број 2.

We are great smart fast

ПРАТИТЕ НАС НА ДРУШТВЕНИМ МРЕЖАМА

ФЕЈСБУК  / ИНСТАГРАМ

Log In

ИНСТИТУТ

МИ СМО ПОУЗДАН ПАРТНЕР НА ЕУ ПРОЈЕКТИМА

ПОГЛЕДАЈТЕ ПРОФИЛ ИНСТИТУТА НА ЕУ ПОРТАЛУ

 

ЈАВНЕ НАБАВКЕ

ИНФОРМАЦИЈЕ О ЈАВНИМ НАБАВКАМА

ПРЕУЗИМАЊЕ

ПРЕУЗИМАЊЕ РАЗНИХ ДОКУМЕНАТА

РОДНА РАВНОПРАВНОСТ

ПОЛИТИКА РОДНЕ РАВНОПРАВНОСТИ
ПЛАН РОДНЕ РАВНОПРАВНОСТИ

Одабир писма

Ћирилица | Latinica

РЕПОЗИТОРИЈУМ

РЕПОЗИТОРИЈУМ ИНСТИТУТА

ЦТТ

ЦЕНТАР ЗА ТРАНСФЕР ТЕХНОЛОГИЈА И ИНОВАЦИЈЕ

Scroll to top

Овај сајт користи колачиће. Даље коришћење садржаја нашег сајта, подразумева Ваш пристанак на употребу основних колачића који су неопходни за функционалност нашег сајта.

ПРИХВАТИПолитика приватностиПолитика употребе колачића

Cookie and Privacy Settings



How we use cookies

We may request cookies to be set on your device. We use cookies to let us know when you visit our websites, how you interact with us, to enrich your user experience, and to customize your relationship with our website.

Click on the different category headings to find out more. You can also change some of your preferences. Note that blocking some types of cookies may impact your experience on our websites and the services we are able to offer.

Essential Website Cookies

These cookies are strictly necessary to provide you with services available through our website and to use some of its features.

Because these cookies are strictly necessary to deliver the website, refusing them will have impact how our site functions. You always can block or delete cookies by changing your browser settings and force blocking all cookies on this website. But this will always prompt you to accept/refuse cookies when revisiting our site.

We fully respect if you want to refuse cookies but to avoid asking you again and again kindly allow us to store a cookie for that. You are free to opt out any time or opt in for other cookies to get a better experience. If you refuse cookies we will remove all set cookies in our domain.

We provide you with a list of stored cookies on your computer in our domain so you can check what we stored. Due to security reasons we are not able to show or modify cookies from other domains. You can check these in your browser security settings.

Other external services

We also use different external services like Google Webfonts, Google Maps, and external Video providers. Since these providers may collect personal data like your IP address we allow you to block them here. Please be aware that this might heavily reduce the functionality and appearance of our site. Changes will take effect once you reload the page.

Google Webfont Settings:

Google Map Settings:

Google reCaptcha Settings:

Vimeo and Youtube video embeds:

Privacy Policy

You can read about our cookies and privacy settings in detail on our Privacy Policy Page.

Политика приватности
Accept settingsHide notification only
Позови дежурни број